O Nas

Witamy na stronie hodowli Charny Las.

Naszą pasją są psy rasy Szpic miniaturowy (Pomeranian) oraz  koty rasy Ragdoll.

Nasza hodowla zlokalizowana jest w bliskiej odległości od Warszawy.

Jesteśmy członkami Związku Kynologicznego w Polsce (FCI) oraz należymy do Stowarzyszenia Miłośników Kotów Jedynka (SMK Jedynka) zrzeszonego w Felis Polonia (FPL)- który jest jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe).

Nasze szczenięta oraz kocięta trafiają do nowych domków z:

  • książeczkami  zdrowia,
  • zaszczepione i odrobaczone,
  • z metrykami wydanymi przez ZkwP, na podstawie których wystawiany jest rodowód psa ( w przypadku szczeniąt),
  • z rodowodami wydanymi przez FPL ( w przypadku kociąt),
  • po ukończeniu odpowiedniego wieku ( w przypadku szczeniąt po ukończeniu 8 tyg, w przypadku kociąt po ukończeniu 12 tyg. życia)
  • z wyprawką i instrukcją “obsługi” 🙂

Kim jesteśmy?

Jesleśmy polsko- australijską rodziną. Mam na imię Paulina, mój mąż Raymond  plus córka Alicja. Kochamy wszystkie zwierzęta ale w szczególności pomki i radollki no i oczywiście nasze słodkie Chihuahua.

Zaraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz z “nami”. Jeśli macie Państwo pytania, nie krępujcie się dzwońcie, piszcie chętnie udzielimy informacji.

 

Dlaczego “Charny Las”?

Daisy 01Od wczesnych lat dzieciństwa uwielbiałam kontakt się zwierzętami. Szczególnie z psami i kotami. Każde wakacje i wolne weekendy spędzałam u moich dziadków mieszkających na wsi. To dzięki nim mogłam poznać życie wśród zwierząt gospodarskich, jak ważną rolę spełniały i ile trzeba było pracy włożyć w ich hodowlę. Nauczyło mnie to wiele. Przede wszystkim szacunku do zwierząt i ciężkiej ludzkiej pracy. Moi dziadkowie niestety już nie żyją, pozostały mi jedynie piękne wspomnienia oraz ogromna miłość do zwierząt.

Chutney 02Jako dorosła już całkiem osoba okazjonalnie odwiedzałam wystawy psów i kotów rasowych i połknęłam tzw. bakcyla. Jednak gdyby nie mój mąż- Raymond, pewnie nie odważyłabym się na zakup wystawowego Szpica miniaturowego czy Ragdolla. To dzięki mojemu mężowi, który mnie do tego poniekąd namówił ziściło się moje wielkie marzenie o posiadaniu własnej hodowli psów i kotów.

Hodowla psów i kotów w sposób etyczny, jest czasochłonną sztuką, która wymaga wielu poświęceń, wiedzy i cierpliwości. Oprócz zapewnienia podstawowych potrzeb życiowych zwierzakom, należy pamiętać o zapewnieniu im odpowiedniej przestrzeni dla ich dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Psy potrzebują dużo ruchu, podczas gdy koty oprócz miejsca do zabawy i ruchu potrzebują wyznaczać swoje terytorium, do którego się przywiązują.  Z tych właśnie względów postanowiliśmy przenieść się z Warszawy do małej wioski o nazwie Czarny Las, aby móc zapewnić naszym członkom rodziny jak najlepsze warunki.

Nazwa hodowli “Charny Las” wzięła się właśnie od nazwy wsi, w której obecnie mieszkamy. Z racji tego, że jesteśmy polsko-australijską rodziną, zdecydowaliśmy zmienić nieco jej brzmienie na formę łatwiejszą do wymowy przez osoby anglojęzyczne, stąd Ch zamiast Cz.